Smolenice

Alice in WonderBand

Alice in WonderBand

Kedy: 7.8.2023 (pondelok) o 19:00
Kde: Smolenický zámok

Hviezda súčasnej world music scény Alice in WonderBand vystúpi v pondelok 7.8.2023 od 19:00 v Červenom salóne Smolenického zámku.

Alice in WonderBand je duo performerov, ktorí spájajú world music a zvláštne rytmy z Balkánu s hudbou tela a perkusiami. Ana Vrbaški a Marko Dinjaški vystupujú na pódiách divadiel a koncertov a sú životným párom žijúcim v prírode neďaleko národného parku Fruška gora v Srbsku.

Ich jedinečný životný štýl prináša hudbu v spojení s telom a prírodou. Vystúpenia sú vibrujúce a rytmické, silné a energické, sú križovatkou tanca, javiskového pohybu a hudby.
Hlboký, prapôvodný zážitok zavedie divákov na cestu po Balkáne, ako aj do hĺbky bytia. Účinkujúci vytvárajú s divákmi spievajúce a tlieskajúce spoločenstvo, ktoré sa cíti
zakorenené, uzemnené a inšpirované.

Skupina hrá piesne v jedenástich jazykoch, po celej Európe (Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Turecko atď.) a v bývalom juhoslovanskom regióne. Dokazujú, že vo večne búrlivom balkánskom priestore existuje jednota prostredníctvom kultúry, hudby, pohybu, ktorá prináša porozumenie a zmierenie.

Alice in WonderBand vystupuje na veľkých (vystúpili na festivale Horská hudba v Divčibare či Karlovačka berba grožđa v Sremských Karlovciach pre tisíce ľudí), ale aj menších
pódiách.

Debutový album RikaTaka, New Balkan Rhythm vydal nemecký label CPL Music a v decembri 2022 sa umiestnil na siedmom mieste v rebríčku World Music Charts Europe. Album je spojením rôznych žánrov, akustickej a elektronickej hudby, tradície a súčasného prejavu umelca. Zakorenený v balkánskej hudobnej tradícii a nepravidelných rytmoch núti západné srdce vyskakovať a synchronizovať ho s prapôvodnejšími zvukmi hudby tela. Piesne zo Srbska, Chorvátska, Bosny, Severného Macedónska, Bulharska, Moldavska, Grécka, Turecka, Albánska, Kosova, dokonca aj Maďarska ponúkajú širokú paletu zvukov a rytmov.

Vstupné na mieste: 8 € (hodinu pred koncertom). Možnosť prísť autom až k hradbám zámku.