Smolenice

OZNAM: Obmedzenia spôsobené uzávierkou mosta v Horných Orešanoch

OZNAM: Obmedzenia spôsobené uzávierkou mosta v Horných Orešanoch

Z dôvodu rekonštrukcie mosta na Lázni (M5931 na ceste II/502) v Horných Orešanoch je potrebná jeho úplná uzávierka pre kamiónovú aj osobnú dopravu.

Rekonštrukcia za vylúčenej všetkej, aj autobusovej premávky a peších, je naplánovaná od stredy 15. marca 2023 od 6:00 hod. do 14. júla 2023.  Uzatvorené budú aj miestne komunikácie Krátka, Športová, Stará domovina, Mlynárska, Vinárska, Pekárska, Družstevná, Dolné záhumnie podľa priloženej mapy. Výnimku budú mať občania Horných Orešian s trvalým pobytom a zásobovanie.

  • obchádzka pre osobné autá vedie zo Smoleníc cez Suchú nad Parnou, Košolnú a ďalej po novo zrekonštruovanej ceste do Dolných Orešian. Autobusová doprava smeruje cez spojovaciu komunikáciu popri Košolnej do Dolných Orešian
  • nákladná doprava zo smeru Pezinok je navádzaná na obchádzku cez Trnavu už v Modre a opačným smerom bude doprava odklonená v Trstíne

PRÍLOHY

Zmeny sa dotknú aj cestovných poriadkov

Z dôvodu uzávierky mosta dôjde aj k zmene cestovných poriadkov. Ako uvádza obecná stránka Horných Orešian, spoje, ktoré začínajú, alebo končia na zastávke Horné Orešany – most (Lázeň) a smerujú cez Dolné Orešany budú zastavovať aj pri potravinách (CBA), reštaurácii (Koritár) a na zastávke Vinohrady (Brehy).

Ostatné spoje uvedené zastávky obsluhovať nebudú, ale sa budú otáčať už v obci Dolné Orešany. V obci Horné Orešany bude vytvorená dočasná zastávka Horné Orešany most v smere do Trnavy.