Smolenice

Prehliadka Smoleníc

Prehliadka Smoleníc

Kedy: 11.6., 9.7., 6.8. a 3.9.2023 (nedeľa) od 12:30
Kde: Obec Smolenice a okolie

Spoznajte príbehy obce Smolenice počas komentovanej prehliadky.

Nedeľná prehliadka obce Smolenice nadväzuje na Víkendové objavovanie po Regióne Trnava, počas ktorého môžete za tri dni spoznať tri príbehy troch miest. V nedeľu 11. júna, 9. júla, 6. augusta a 3. septembra sprievodca predstaví príbeh obce Smolenice.

Smolenice na úpätí Malých Karpát dýchajú históriou siahajúcou od železnej doby až do nedávnej súčasnosti. Nechajte sa zlákať zaujímavosťami, faktami a príbehmi nielen o bohatých architektonických skvostoch, ale aj o známych rodákoch. Naši sprievodcovia vás prevedú obcou a upriamia vašu pozornosť na to najvýznamnejšie, čo sa dá v Smoleniciach nájsť a čo z nich robí skutočnú perlu Malých Karpát. Spoznáte príbeh slovenského vynálezcu Štefana Baniča, dozviete sa o pravekom osídlení na vrchu Molpír ale aj o najmladšom slovenskom zámku postavenom na začiatku dvadsiateho storočia.

Počas prehliadky Smoleníc so sprievodcom navštívite múzeum Molpír, praveké hradisko Molpír a najmladší zámok na Slovensku – Smolenický zámok Jozefa Pálffyho.

Začiatok prehliadky v medovinárstve Včelovina o 12:30 h. je prispôsobený príchodu vlaku z Trnavy na železničnú stanicu Smolenice . Z vlakovej stanice sa do medovinárstva Včelovina dostanete peši za približne 25 min. chôdze alebo bezplatnou kyvadlovou dopravou Smolenickou fčelou, so zastávkami na železničnej stanici, pri medovinárstve Včelovina, v centre obce a na parkovisku v rekreačnej oblasti Jahodník pod Jaskyňou Driny.

Prehliadku môžete zažiť aj ako bodku za Vašim Víkendovým objavovaním po Regióne Trnava, počas ktorého môžete absolvovať aj Prehliadku podzemného mesta Trnava a Prehliadku Sedem divov Dolná Krupá.